BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megijedtek a lengyelek az EU-tól

A lengyel kormány jócskán elhalasztotta annak az új adónak a bevezetését, amellyel lényegében a nagy áruházláncokat akarják sanyargatni.

2018. november 7. szerda, 06:40

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lengyelországban eltolták a kereskedelmi adó bevezetését - adta hírül a Business Insider Polska.

Még Beata Szydlo kormánya 2016-ban állt elő azzal a javaslattal, hogy különadót vessenek ki azon kiskereskedelmi egységek forgalmára, amelyek jövedelme meghaladja a havi 17 millió zlotyt (1,27 milliárd forint).

A friss törvényhozási menetrend szerint azonban a törvényt előkészítő munkálatokat 2019 végéig felfüggesztették. Ennek előzménye, hogy az Európai Bizottság 2016 szeptemberében eljárást kezdeményezett az ügyben. A varsói kormánynak meg kellene magyaráznia az adó célját, mivel az uniós szabályozás tiltja a forgalmi adók többszörözését.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet