BUX 139707.55 0,61 %
OTP 45650 0,77 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az okostelefon tönkreteszi a sebészek legfontosabb eszközét

Az elmúlt évtizedben érezhetően romlott a sebészorvos-hallgatók kézügyessége - mondta BBC-nek az Imperial College London sebészprofesszora, Roger Kneebone. A cikket a 444.hu szemlézte.

2018. november 1. csütörtök, 13:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A professzor aggasztónak nevezte, hogy egy évtizeddel ezelőtt még biztosak lehettek benne, hogy az iskolát befejező hallgatók rendelkeznek bizonyos alapvető gyakorlati képességekkel, de ma már nem ez a helyzet.  Ez a sebészeknél komoly probléma, hiszen náluk a nagyon komoly orvosi tudás alapvető kézügyességgel kell párosuljon - olvasható a cikkben.

Szakértők az életmód megváltozásával magyarázzák a kézügyesség romlását. A számítógép, a mobiltelefon használata csak bizonyos fajta kézmozgásoknak kedvez, a sok telefontartás kihat a kézfejünk, az ujjaink és a könyökünk működésére is. A megoldást a kézügyesség iskolai fejlesztésében vélik megtalálni az érintettek.

Fotó: AFP Photo/Anne-Christine

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet