BUX 139389.07 0,06 %
OTP 45200 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ferenc pápa aggódik

Az emberi civilizációnak szüksége van energiára, de nem szabad, hogy ez az energia elpusztítsa a civilizációt - mondta vasárnap Ferenc pápa a nagy olaj- és földgázipari vállalatoknak a Vatikánban összegyűlt vezetői előtt.

2018. június 9. szombat, 16:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A katolikus egyházfő megállapította: a modern társadalomnak - az információ gyors és nagy mennyiségű áramlása, valamint a személyek és javak nagy fokú mozgása miatt - rengeteg energiára van szüksége. Ugyanakkor a Földön egymilliárd ember szenved energiahiányban - írta az MTI alapján a hvg.hu.

A pápa állást foglalt a tiszta energia mellett, és felhívta a figyelmet a környezeti egyensúlytalanságokra, amelyek az emberiség nagy családját veszélyeztethetik a jövőben.

Mindazok, akik találékonyságukkal és szakmai hozzáértésükkel képesek voltak sokak életminőségének a javítását szolgáló újításokra, remélhetőleg ezt a tehetségüket a jövőben is kamatoztatják, hogy segítsenek megoldani mai világunk két legtörékenyebb helyzetét, a szegényekét és a környezetét. A pápa felszólította a jelenlévőket: alkossák ők annak a vezetői csoportnak a "magját", amely a globális energetikai átmenet során tekintettel lesz a Föld minden népének, a jövő nemzedékeinek, az állat- és növényvilág minden fajának, az ökoszisztémáknak a szempontjaira.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet