BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régi-új kormányfő van Csehországban

Milos Zeman cseh államfő szerdán ismét kormányfővé nevezte ki Andrej Babist, a tavaly októberi választáson győztes ANO mozgalom elnökét, és megbízta második kormánya megalakításával.

2018. június 6. szerda, 14:55

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Babis első, kisebbségi kormánya januárban megbukott, mert nem kapta meg a parlament bizalmát. A miniszterelnök és kormánya azóta ügyvezetőként irányítja az ország ügyeit.
Milos Zeman közölte: megadja Babisnak a megfelelő, szükséges időt, hogy előterjessze a kormány tagjainak névsorát - írja az MTI.

Andrej Babis azt mondta, nem fogja húzni az időt, és sietni fog a kormányalakítással. Mindkét politikus kifejezte reményét, hogy a tervezett új koalíciós kormány bizalmat kap majd a parlamentben.

A kormányalakítási tárgyalások eddigi eredménye szerint az új kormányt az ANO és a Cseh Szociáldemokrata Párt (CSSD) koalíciója alkotná, amelyet Cseh- és Morvaország Kommunista Pártja (KSCM) valamilyen módon kívülről támogatna vagy megtűrne. (Új cseh ötlet, ami bizonyára tetszeni fog a magyaroknak is.)

Fotó forrása: Michal Cizek / AFP

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet