BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rekordot dönt a német autóipar

A német járműgyártók nagy valószínűséggel rekordszámú autót készítenek idén és a termelés jövőre tovább bővül az ázsiai keresletnövekedés hatására - vélte Matthias Wissmann, a Német Autóipari Szövetség (VDA) elnöke.

2017. november 24. péntek, 18:49

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen, a Daimler és a BMW "jelentősen" növelte termelését idén tavalyhoz képest. A cégek 5,6-5,7 millió autót gyártanak Németországban és 10,8 milliót a világ más részein - közölte Matthias Wissmann az MTI híre szerint.

Wissmann várakozása szerint a német autóipari termelés jövőre tovább bővül, részben a kínai és az indiai kereslet élénkülésére.

Németországban a következő három évben "további jelentős növekedés" várható az elektromos autók eladása terén, a német autógyártók az elektromos és a hibrid modellek számát mintegy 100-ra bővítik a jelenlegi közel 30-ról - tette hozzá a VDA vezetője. (Magyarországon is nyit e-töltőállomást az OMV.)

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet