BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kínába megy a Tesla

A Tesla amerikai autógyártó tárgyalásokat folytat a kínai hatóságokkal arról, hogy Sanghajban elektromos autókat készítene - jelentette be az ázsiai ország kereskedelmi minisztériuma csütörtökön.

2017. október 26. csütörtök, 08:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Wall Street Journal ugyanakkor már tudni véli, hogy a Tesla és a sanghaji városvezetés között létrejött az egyezség, és csak a megfelelő pillanatra várnak, hogy bejelentsék az ügyletet. A lap értesülése szerint a sanghaji gyár 100 százalékban a Tesla tulajdona lesz.

Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója a múlt év elején először beszélt arról, hogy három éven belül Kínában is gyárt elektromos autókat az amerikai cég - írja az MTI.

A kínai gyártás lényegesen csökkentené a Tesla autók árát az ázsiai országban, mivel mentesülnének a magas, 25 százalékos importvám alól. (Ismerje meg a Teslát jobban.)

A Tesla tavalyi kínai bevétele 1 milliárd dollár körüli volt, megháromszorozódott egy év alatt.

Márciusban a Tencent Holdings, Kína legnagyobb internetes cége 5 százalékos részesdést vásárolt a Teslában, 1,8 milliárd dollárért.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet