BUX 139098.17 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy bejelentést tehet a Tesla hamarosan

A Tesla amerikai autógyártó Kínában kezd gyártani elektromos autókat. Az erről szóló megállapodást akár már a héten bejelenthetik.

2017. június 20. kedd, 11:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Bloomberg amerikai hírügynökség azt közölte, hogy a Tesla már befejezte az egyeztetést Sanghaj hatóságaival, és minden kérdésben megállapodtak a felek. A Bloomberg úgy tudja, hogy a Tesla-autók gyártása egy kínai céggel közösen történik majd, vegyes vállalati formában.

Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója a múlt év elején először beszélt arról, hogy három éven belül Kínában is gyárt elektromos autókat az amerikai cég. A kínai gyártás lényegesen csökkentené a Tesla autók árát az ázsiai országban, mivel mentesülnének a magas, 25 százalékos importvám alól.

A Tesla tavalyi kínai bevétele 1 milliárd dollár körüli volt, megháromszorozódott egy év alatt. Márciusban a Tencent Holdings, Kína legnagyobb internetes cége 5 százalékos részesdést vásárolt a Teslában, 1,8 milliárd dollárért.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet