BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oltáshiány miatt pusztít a halálos kór a szomszédban

Romániában kormányzati tárcaközi sürgősségi bizottság alakult az oltáshiány rendezésére.

2017. május 18. csütörtök, 19:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A testület felállításáról a román kormány határozott csütörtöki ülésén. A testület fő feladata az országos oltásprogramok működésében keletkezett működési zavarok kiküszöbölése. A testületnek azonnal megoldásokat kell találnia a 2016-ban kezdődött oltáshiányra - olvasható a kormány közleményében.

Romániában kanyarójárvány tört ki tavaly év elejétől, aminek eddig 26 kiskorú halálos áldozata volt, és több mint 5700 megbetegedést jelentettek. A járványt az oltóanyag-ellátásban mutatkozó némi hiány és az okozta, hogy egyes szülők megtagadták a vakcina beadatását gyermekeiknek.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet