BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összefog két nagy japán autógyártó

Az együttműködési tárgyalások megkezdéséről állapodott meg hétfőn a Toyota és a Suzuki japán járműgyártó.

2017. február 6. hétfő, 09:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tervek szerint a két cég kutatás-fejlesztési együttműködésre lép a környezetvédelmi, biztonságtechnikai, járműelektronikai és autonóm navigációs területeken - írja az MTI. Terveik között szerepel ökológiailag tiszta autó létrehozása és a biztonságos közlekedést célzó technológia kidolgozása. (Magyarországon így is bővít a a Toyota prémium márkáját forgalmazó Toyota Central Europe Kft.)

A Suzuki a kisautók piacán rendelkezik erős pozíciókkal, elsősorban Indiában, valamint Japánban, ahol a Toyota tulajdonában lévő Daihatsu a legnagyobb versenytársa. A Toyota pedig jelentős eredményeket ért el a járműelektronikai automatizálás és a mesterséges intelligencia fejlesztése terén.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet