BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy változás jön a Toyotánál

A konszern keretein belül önállóan működő részleget hoz létre a Toyota Motor Corp. az elektromos járműtechnológia fejlesztésére - adta hírül a Toyota Central Europe Kft.

2016. november 24. csütörtök, 14:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Toyota az elmúlt húsz évben már több, mint kilenc millió hibrid, azaz részben elektromos hajtású autót értékesített és tervei szerint 2020-ra éves eladásainak már több, mint 50 százaléka hibrid meghajtású modell lesz. A Toyota idei teljes értékesítési terve meghaladja a tízmillió autót. A tisztán elektromos járműtechnológiai fejlesztésekre létesülő új Toyota részleg már az idén decemberben megkezdi működését.

A Toyota \"egyszerre több vasat tart a tűzben\" és egyaránt foglalkozik hibrid, tölthető (plug-in) hibrid, tisztán elektromos, valamint üzemanyagcellás hajtáslánc-technológia fejlesztésével annak kikísérletezésére, hogy végül melyik \"zöld technológia\" hozza meg a valódi áttörést a jövő közlekedésében.

Az első sorozatgyártású hidrogén-üzemanyagcellás személygépkocsi, a Mirai megalkotójaként a Toyota kísérleti projektet indít a zéró károsanyag-kibocsátású technológia közúti fuvarozásban való alkalmazhatóságának a vizsgálatára is. A Kaliforniában induló megvalósíthatósági tanulmány a kamionokra méretezett üzemanyagcellás hajtáslánc gazdaságos és praktikus üzemeltetésének lehetőségeit vizsgálja.

Az elektromos járművekkel ellentétben az üzemanyagcellás járművek hatótávja nem marad el a benzin és dízel üzemű járművekétől és tankolásuk, azaz hidrogénnel való feltöltésük sem igényel több időt. A közúti fuvarozásban nagy valószínűséggel a zéró károsanyag-kibocsátású hidrogén-üzemanyagcellás kamionok jelenthetik a leginkább alkalmazható környezetbarát megoldást.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet