BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hazai pályán vert oda a Renault a németeknek

Szeptemberben éves szinten 9,4 százalékkal, 298 ezerre nőtt a forgalomba helyezett új személygépkocsik száma Németországban - közölte a Kraftfahrt-Bundesamt (KBA) német gépjármű nyilvántartó hivatal.

2016. október 9. vasárnap, 15:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szeptember végéig tartó idei első kilenc hónapban 2,56 millió autót helyeztek forgalomba Németországban, 6,1 százalékkal többet, mint 2015 azonos időszakában.

A múlt hónapban a legjelentősebben a Renault eladásai nőttek, 46 százalékkal tavaly szeptemberhez képest, amelyet a Fiat (+36 százalék) és a Mercedes (+26 százalék) követett. Elemzők várakozása szerint a folyó negyedik negyedévben némileg lassul az eladásnövekedés üteme és ennek alapján idén a németországi értékesítés 5 százalékos bővülésére számítanak.

Az LMC Automotive piackutató vállalat becslése szerint Nyugat-Európában összesen 1,4 millió új autót értékesítettek szeptemberben, ami 6,6 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet