BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belehúz mellettünk a régió

A horvát és a szlovén gazdaság is nőtt 2016 második negyedévében a két ország statisztikai hivatalának időközi jelentése szerint.

2016. augusztus 31. szerda, 17:34

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elemzői várakozásnál és az európai átlagnál jobban, 2,8 százalékkal nőtt a horvát bruttó hazai termék (GDP) az idei második negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva, a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint 2 százalékkal, az első negyedévhez viszonyítva pedig 0,6 százalékkal.

Ez a hetedik negyedév egymást követően, hogy nőtt a GDP Horvátországban. A jelentés szerint a gazdasági növekedés motorja továbbra is az export, amely éves szinten 4,1 százalékkal nőtt. Emelkedett a fogyasztás 2,9 százalékkal, valamint nőttek a beruházások 6,3 százalékkal.

A szlovén GDP 2,7 százalékkal nőtt az idei második negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva, a szezonális kiigazításokkal 1,9 százalékkal. Az első negyedévhez viszonyítva 0,6 százalékos volt a növekedés.

A jelentés szerint a gazdasági növekedés a külső keresletnek köszönhető. Az export éves szinten 7,5 százalékkal, míg az import 7,2 százalékkal nőtt ugyanebben az időszakban. A belföldi fogyasztás 2 százalékkal, a végső fogyasztás 2,5 százalékkal emelkedett, a bruttó beruházások 0,6 százalékkal voltak magasabbak.

A bruttó állóeszköz-felhalmozás 3,6 százalékkal esett vissza, a beruházások csökkenése miatt az építőiparban.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet