BUX 139506.72 0,15 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán receptjét követnék Angliában

A bérek növelése helyett inkább rezsicsökkentésre, az energia- költségeken túl az élelmiszerek, a gyerekneveléssel vagy a lakásfenntartással kapcsolatos kiadások csökkentésére kellene törekednie Theresa May kabinetjének - javasolja a konzervatív agytröszt Nagy-Britanniában - írja a hvg.hu.

2016. augusztus 20. szombat, 08:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ne emeljék 9 fontra (3240 forint) a minimális órabért Angliában - javasolja egy jobboldali agytröszt, mely szerint a korábbi konzervatív kormány által megígért minimálbér emelés nem érné el a célját, viszont 60 ezer munkahely megszűnéséhez vezetne. Nagy-Britanniában az elmúlt harminc évben nem nőttek jelentős mértékben a reálbérek, sőt több területen csökkentek is. Sokan részben ebben látják a Brexit népszavazás váratlan eredményét - írja a lap.

Az április elsején elindított minimálbér-elemelési program végrehajtása megkezdődött, hatmillió embert érintett, hogy a minimálbért óránként 6,70-ről 7,20-ra emelték. A jobboldali agytröszt szerint viszont nem ez a leginkább rászoruló réteg, hanem a munkanélküliek és a részmunkaidőben foglalkoztatottak. Ha a kormány enyhíteni akar a szegénységen, akkor inkább velük kellene foglalkoznia.

Az Institute of Economic Affairs szerint a bérmegállapodás a munkaadók és a munkavállalók dolga. Ha a kormány a szegénység ellen akar tenni, akkor a bérek növelése helyett inkább rezsicsökkentésre kellene törekednie.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet