BUX 139789.09 0,12 %
OTP 45780 -0,41 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Levegőhöz jutott a Renault, veri a mellét a Peugeot

Gyengült a befektetők szorítása a Renault nyakán, miután a vállalat jelezte, hogy kész együttműködni a hatóságokkal, amelyek razziát tartottak a cégnél azzal a gyanúval, hogy a Volkswagenéhez hasonló csaló szoftvert telepít motorjai egy részébe.

2016. január 14. csütörtök, 17:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Renault megerősítette, hogy a csalás elleni hivatal emberei vizsgálatot tartottak üzemeiben - jelentette a BBC. A hatóság ellenőrizni óhajtotta a gyárak berendezéseit, hogy kiderítse, mi mindent építenek be az autógyártó dízelmotorjaiba. A rendőrség nem kommentálta a sajtóértesüléseket.

A hír nyilvánosságra kerülése után 20 százalékkal zuhantak a Renault részvényei, mivel a befektetők attól tartottak, hogy a francia cég a Volkswagenhez hasonlóan olyan szoftvert épített be egyes motorjaiba, amely a tesztek idején alacsonyan tartja azok károsanyag-kibocsátását, máskor viszont szabadjára engedi az erőforrást, hogy a vezetők élvezhessék a teljesítményét.

A piac később magához tért, az áresés kilenc százalékra szelídült. A befektetőknek eszükbe juthatott a Renault vezetőségének múlt heti bejelentése, miszerint 50 millió eurót szánnak arra, hogy saját emissziós méréseik teljesen összhangba kerüljenek a hivatalos tesztek adataival. Emellett a vállalat menedzsmentje jelezte, hogy teljes nyíltsággal együttműködik a hatóságokkal.

A razzia hírét egyébként először a CGT szakszervezet vállalati szervezete szivárogtatta ki. Az érdekvédők úgy tudják, hogy a rendőrség magához vette több vezető személyi számítógépét. A másik nagy francia autógyártó a Peugeot-Citroën közleményben jelezte, hogy bezzeg nála nem volt házkutatás.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet