BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejlesztve menekül a Volkswagen

Új katalizátort fejlesztettek ki a VW mérnökei, amellyel a dízelbotrányban érintett motorok emissziós értékei az előírt határértékek alá csökkenthetők.

2016. január 10. vasárnap, 15:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Matthias Müller, a Volkswagen AG vezérigazgatója szerdán mutatja be az amerikai EPA (Environmental Protection Agency) környezetvédelmi hivatal igazgatójának, Gina McCarthynak az újonnan kifejlesztett katalizátort - értesült a német Bild am Sonntag magazin hírportálja.

A katalizátorral a dízelbotrányban az Egyesült Államokban érintett 580 ezer autóból az EA 189 típusú dízelmotor első generációjával rendelkező 430 ezer autó károsanyag-kibocsátását lehet csökkenteni. A katalizátor sorozatgyártását az EPA engedélyének megszerzése után kezdi meg a Volkswagen.

A lapértesülést a VW szóvivője csak annyiban erősítette meg a hírügynökségeknek, hogy megoldási javaslatotokat terjesztettek az amerikai hatóságok elé, amelyek január 14-én nyilatkoznak az ügyben.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet