A német lap értesülése szerint a Volkswagen akkori elnöke Martin Winterkorn (képünkön) a feltűnően alacsony emissziós értékek miatt állította le a Polo TDI BlueMotion modell gyártását. A Volkswagen szóvivője \"merő találgatásnak\" nevezte vasárnap a lap állítását.
A Volkswagen a Polo TDI BlueMotion gyártását az alacsony kereslet miatt állította le. Azt pedig, hogy pontosan melyik modelleket érinti az emissziós értékek manipulálása, csak a botrány kitörése óta vizsgálják. \"Azt, hogy a szóban forgó modellnél a tényleges emissziós értékek megfelelnek-e a katalógusértékeknek, a folyamatban lévő vizsgálat fogja kideríteni\" - közölte a Volkswagen.
