BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A horvátok nálunk drágábban adtak el dollárkötvényt

Horvátország a tervezettnél alacsonyabb hozam mellett bocsátott ki kedden tízéves dollárkötvényt 1,75 milliárd dollár értékben.

2013. november 19. kedd, 16:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> Horvátország előzetesen a 6,5-6,625 százalékos sávban jelölte ki a kedden kibocsátott, tízéves, 2024. január 26-án lejáró, dollárban denominált államkötvényének hozamát. A végleges hozam 6,20 százalék lett, miután a jelentős, 8,5 milliárd dolláros kereslet lenyomta a hozamot - közölte a Reuters hírügynökség pénzügyi elemzésekre szakosodott szolgálata, az IFR.</banner>

<banner>A kibocsátás megszervezésére négy nagybank, a német Deutsche Bank, a francia BNP Paribas, a brit Barclays és az amerikai JP Morgan kapott megbízást. A július óta európai uniós tag Horvátország próbálja leszorítani az államháztartási hiányát az EU által megkövetelt szintre, a bruttó hazai termék (GDP) 3 százaléka alá. A deficit az idén a GDP 5,5 százaléka lesz, és jövőre sem csökken a 2014-es költségvetés számai szerint, ezért az EU várhatóan túlzottdeficit-eljárást indít Horvátország ellen. </banner>

Zágráb március végén 1,5 milliárd dollár értékben bocsátott ki szintén tízéves lejáratú kötvényt, annak hozama 5,625 százalék volt, 317,2 bázisponttal az irányadó, azonos lejáratú amerikai államkötvény hozama fölött. Magyarország hétfőn 2 milliárd dollár értékben bocsátott ki tízéves futamidejű dollárkötvényt; az 5,75 százalékos fix kamatot fizető sorozat hozama 3,25 százalékponttal haladja meg a referenciának számító hasonló futamidejű amerikai kormánykötvény hozamát.

<banner>A horvát gazdaság öt év recesszió után 2014-ben ismét növekedésnek indulhat, az elemzők 1 százalék körüli bővülést várnak. Az államadósság hamarosan meghaladja a GDP 60 százalékát.
</banner>

MTI
MTI

Ez is érdekelhet