BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovénia két évig nem engedi a horvátok szabad munkavállalását

A szlovén kormány csütörtökön kormányrendeletben erősítette meg, hogy a horvát munkavállalók kétéves átmeneti időszak után vállalhatnak szabadon munkát Szlovéniában.

2013. június 6. csütörtök, 16:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Horvátország július elsején, 28. tagállamként csatlakozik az Európai Unióhoz. A kormányrendelet értelmében a horvát munkavállalókat 2015. június 30-ig unión kívülinek tekintik.

A szlovén munka-, család- és szociális ügyekért felelős miniszter, Anja Kopac Mrak tájékoztatása szerint az intézkedésre a mindkét államban uralkodó magas munkanélküliség miatt van szükség. A tárcavezető szerint mintegy 100 ezer munkanélküli van a Szlovéniával határos horvát területeken.

Egy májusi konferencián a magyar Nemzetgazdasági Minisztérium egy illetékese arról tájékoztatott, Magyarország nem tervezi, hogy korlátozná a horvát állampolgárok magyarországi munkavállalását.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet