BUX 139428.52 0,09 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Apple ellen vizsgálódik az EU

Vizsgálat alá vette versenyjogi szempontból az Európai Bizottság az Apple iPhone és iPad értékesítési gyakorlatát - írta a Bloomberg üzleti hírügynökség.

2013. március 22. péntek, 21:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az EB \"vizsgálja a helyzetet és figyelemmel követi a piaci fejleményeket\" - írta Antoine Colombani, a testület versenyjogi biztosának szóvivője a Bloomberg kérdésére e-mailben küldött válaszában.

Formális panasz nem érkezett ugyan az ügyben, de \"felhívták Brüsszel figyelmét\" az Apple értékesítési gyakorlatára - írta a szóvivő. \"Közbe fogunk lépni mihelyt versenyellenes magatartásra utaló jeleket tapasztalunk\" - tette hozzá.

A New York Times értesülése szerint Brüsszelt számos mobilszolgáltató társaság tájékoztatta az Apple-lel kötött forgalmazási szerződésének részleteiről. Az uniós vizsgálat kizárólag a francia mobilszolgáltatókra terjed ki, de a New York Times értesülése szerint más európai mobilszolgáltatók is érintve lehetnek az ügyben.

Az Orange mobilszolgáltató tulajdonosa a France Telecom SA, valamint Bouygues Telecom SA mobilszolgáltató elzárkózott az értesülés kommentálásától, az Iliad SA mobilszolgáltató pedig nem reagált a Bloomberg hírügynökség megkeresésére.

Az Apple, a világ legnagyobb tőkeértékű technológiai vállalta ellen már folytak vizsgálatok versenyellenes tevékenység miatt. Tavaly a kiadókkal kötött szerződés módosításával zárta le az Apple az ellene e-book árszabási ügyben indított versenyellenes eljárást. Egy hasonló eljárásnak pedig a brit iTunes zeneszám letöltési díjak csökkentésével vetett véget.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet