BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén nem romlik már tovább a régió

2013. január 16. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jobbak Közép- és Kelet-Európa kilátásai az idén, mint az előző két évben voltak − mondta az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) elnöke a Der Standard című osztrák napilapban kedden megjelent interjúban. Míg 2011 óta minden évben kénytelen volt lefelé módosítani a térségre vonatkozó előrejelzéseit az EBRD, 2013-ra stabilizációt vár a bank − mondta Shuma Chakrabarti. Az erős tőkekiáramlás is mérséklődött az elmúlt hónapokban. Ezek jó hírek, azonban mindez nem jelenti azt, hogy a régió országainak nem kell további reformokon dolgozniuk − mondta. Az EBRD vezetője szerint Lengyelország kivételével a régió országai túl kicsik ahhoz, hogy saját erőből, például a belső kereslet fokozásával növekedjenek. Aki sikeres akar lenni, annak nemzetközi befektetőkre és nyugat-európai keresletre van szüksége − vélekedett. A külföldi befektetés vonzására alkalmas egyetlen modell, amit ismerek, a magánszektor szerepének erősítésén nyugszik. További fontos tényezők a viszonylag alacsony bérszínvonal, jól képzett munkaerő és működőképes jogállamiság − tette hozzá.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet