BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtmenetben a Vodafone

Veszteségbe fordult a Vodafone féléves eredménye a dél-európai gazdasági nehézségek közepette csökkenő forgalom miatt.

2012. november 13. kedd, 12:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Vodafone a szeptemberrel végződött első pénzügyi félévében 1,98 milliárd font-sterling veszteséget szenvedett el, szemben az egy évvel korábbi 6,68 milliárd font-sterling nettó nyereséggel. Értékesítési árbevétele a beszámolási időszakban 7,4 százalékkal 21,78 milliárd fontra (27,2 milliárd euró) csökkent, elsősorban a kedvezőtlen devizaárfolyam hatások miatt.

A Vodafone az első félévben 5,9 milliárd font-sterling (7,4 milliárd euró) veszteséget írt le spanyolországi és olaszországi érdekeltségei után.

A Vodafone az amerikai Verizon Wireless mobilszolgáltató vállalatban tartott 45 százalékos részesedése után az év végén 3,8 milliárd dollár (2,4 milliárd font-sterling) osztalékra számíthat. Ebből 1,8 milliárd font-sterlinget saját részvényeinek visszavásárlására tervez fordítani.

A féléves eredménybeszámoló közzététele után a londoni tőzsdén a Vodafone-részvény a kereskedés első óráiban közel négy százalékkal gyengült.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet