BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint elvinné az Opelt a FIAT

2012. október 8. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A FIAT Auto javaslatot készít elő az egyesült államokbeli General Motors (GM) tulajdonában levő német Opel márka megszerzésére − írta az Il Sole 24 Ore, forrásai megjelölése nélkül. A FIAT vezérigazgatója, Sergio Marchionne rendszeres kapcsolatban van a GM-vezér Dan Akersonnal − emlékeztetett az olasz gazdasági napilap −, de formálisan még nem terjesztette elé a tervet. A GM egy évtizede 20 százalék körüli tulajdonos volt a FIAT-ban, az olasz autógyártó viszont a Chrysler majdnem 60 százalékát kaparintotta meg az USA autóipari mentőakcióiban. A FIAT 2009-ben az Opelre is tett ajánlatot, annak elfogadását a német munkahelyeket féltő Angela Merkel akadályozta meg. A mostani ötlet ellen szól, hogy a GM ez év elején stratégiai szövetséget kötött a francia PSA Peugeot-val, amelyben 7 százalékos tulajdont is szerzett. Erre hivatkozott közleményében Stephen Girsky, a GM-alelnöke is: az Opel nem eladó. Az érintett európai gyártók közül az Opel csaknem 500 millió, a PSA 662 millió, a FIAT Auto 354 millió eurós mínuszt mutatott ki üzemi eredményként 2012 első félévében.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet