BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrott a szlovák ipar

Szlovákia ipari termelése éves összevetésben 11,3 százalékkal nőtt júniusban a májusi 11,1 százalék után - közölte csütörtökön a szlovák statisztikai hivatal. Az adat megfelel az elemzői várakozásoknak.

2012. augusztus 9. csütörtök, 11:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eredmény az autóiparnak köszönhető, amelynek termelése 50,9 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbihoz képest, noha elmaradt a májusi 55,2 százalékos növekedési ütemtől.

Az ipari termelés szezonálisan kiigazítva 1,4 százalékkal csökkent az előző hónaphoz képest, míg májusban még 2,2 százalékos növekedést mutattak ki áprilishoz viszonyítva.

A kereskedelmi mérleg aktívuma a várakozásokat meghaladóan nőtt júniusban, elérte az 546,6 millió eurót az előző havi 534,1 millióval és a tavaly júniusi 189,7 millió euróval szemben. Az export júniusban 10,2 százalékkal, az import pedig 2,8 százalékkal emelkedett.

Tavaly 2,442 milliárd euró aktívummal zárt a szlovák kereskedelmi mérleg, a kivitel 16,9 százalékkal, az import 13,6 százalékkal nőtt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet