BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz hír jött a német iparról

A vártnál nagyobb mértékben, 0,9 százalékkal csökkent júniusban a német ipari termelés az előző hónaphoz képest a májusi 1,7 százalékos növekedés után - közölte szerdán a berlini gazdasági minisztérium.

2012. augusztus 8. szerda, 12:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Júniusban a feldolgozóipari termelés 1 százalékkal, az építőipari 2 százalékkal esett, miközben az energiatermelés 1,2 százalékkal nőtt. A Dow Jones elemzői konszenzusa kisebb, 0,8 százalékos ipari termeléscsökkenést várt.

Negyedéves összehasonlításban a június végével záródott három hónapban 0,2 százalékkal csökkent a német ipari termelés.

A német gazdaság eddig meglehetősen ellenálló volt az euróövezeti adósságválsággal szemben. Az első negyedévben 0,5 százalékkal nőtt a német hazai össztermék (GDP), és ezzel az euróövezet elkerülte a recessziót. Az ipari termelésre vonatkozó legfrissebb adat azonban már azt jelzi, hogy Németországot sem hagyja érintetlenül az euróövezeti válság.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet