BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belehúztak Győrben - ugrott az Audi-profit

Jól kezdődött az év az Audinál: a Győrben új gyárat építő vállalat működési eredménye 27 százalékkal 1,4 milliárd euróra nőtt az idén január-március között az egy évvel korábbihoz képest.

2012. május 2. szerda, 14:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen-csoporthoz tartozó autógyártó szerdai közlése szerint az értékesítési árbevétel 17,8 százalékkal 12,4 milliárd euróra ugrott. A működési nyereségráta január-március között 11,4 százalékra emelkedett, és ezzel az Audi jócskán megelőzte a Mercedes-Benz 8,4 százalékos rátáját. A prémium kategória harmadik szereplője, a BMW csütörtökön jelent, elemzők 10,7 százalékos rátát várnak nála.

Az eladások 11 százalékkal emelkedtek, világszerte 346 ezer Audit adtak el. A társaság arra számít, hogy az idén nagyjából a tavalyival azonos lesz a működési eredmény, ha nem romlanak lényegesen a gazdasági körülmények.

Tavaly az Audi 5,35 milliárd euró működési nyereséget ért el.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet