BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oroszoknak kell a görög olajfinomító

Az ötödik legnagyobb orosz olajipari cég, a Gazprom Nyefty vezetője azt mondta pénteken, hogy részesedést vennének a Hellenic Petroleum görög olajfinomítóban.

2012. április 6. péntek, 17:59

Fotó: Dömötör Csaba / Szabó Zsuzsanna
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A görög kormány még az idén el akarja adni a Hellenic Petroleum olajfinomító 35,5 százalékos állami hányadát privatizációs céljainak teljesítése érdekében. Alekszander Djukov, a Gazprom Nyeft vezérigazgatója azt is közölte, hogy tart az egyeztetés az olasz ENI céggel kisebbségi részesedés megszerzéséről a német Schwedt olajfinomítóban.

A tervek szerint a görög privatizációs bevételeknek ez év végéig el kell érniük a 4,5 milliárd eurót, jövő év végéig a 7,5 milliárd eurót, 2014 végéig a 12,2 milliárd eurót és 2015 végére a 15 milliárd eurót, tavaly júniustól számítva. Görög illetékesek márciusban azt mondták, hogy májusra felkészítik az OPAP szerencsejáték-monopóliumot és a Hellenic Petroleum vállalatot a privatizációra.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet