BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárd dollárt költöttek a csillogásra

Ha nem is kerek évfordulóra, de 81. születésnapjára, vagyis idén május elsejére ismét teljes fényében ragyoghat az Empire State Building.

2012. január 14. szombat, 06:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

New York talán leghíresebb felhőkarcolója ugyan már közel sem számít a legmagasabb építménynek, de páratlan eleganciája az 550 millió dolláros felújításnak hála ismét a régi.

A 2007-ben indult teljes felújítás érintette a belső szecessziós enteriőrt, a légkondicionálást és a világítást, valamint a lifteket és a kilátóteraszokat is (közben egy napra sem álltak le a gyorsfelvonók, amelyek a 86. és a 102. emeleti teraszokra röpítik a turistákat). Az energiatakarékos hűtő-fűtő rendszereknek köszönhetően alaposan csökkent a hatalmas építmény villanyszámlája is.

A Nagy Alma egyik leglátogatottabb turistaattrakciója a harmincas évek art deco stílusában épült, ezt most korabeli tervrajzok segítségével rekonstruálta a Frank J. Prial építésziroda, még az egykor  világszenzációnak számító világítótesteket is újragyártatták.

Mindez jó befektetésnek bizonyult, hiszen az épület irodabérleti díjai ismét a \"fénykort\" idézik − a turisták pedig az év minden napján hosszú sorokban várnak a feljutásra, pedig a liftjegy nem olcsó: a 102. emeletre 39 dollárért mehet fel egy felnőtt látogató.


Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet