BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Súlyos veszteség a ThyssenKruppnál

2011. december 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csaknem hárommilliárd eurót kellett veszteségként leírnia különböző problémái miatt a legnagyobb német acél- és gépipari vállalatnak, a ThyssenKruppnak, így negatív lett az amúgy erős német gazdasági konjunktúrával megtámogatott pénzügyi év eredménye. Ráadásul a cég kilátásai sem túl jók a most kezdődő időszakra. Az éves eredmény a korábbi 824 millió eurós profit helyett 1,29 milliárd eurós veszteség lesz, pedig az EBITDA 42 százalékkal 1,76 milliárd euróra nőtt − igaz, ez utóbbi elmaradt az elemzői várakozásokban szereplő 1,84 milliárd eurótól. A cég árbevétele, a várakozásokat meghaladva, 15,2 százalékkal, 49,1 milliárd euróra bővült. A német acélóriás új kohót épít Brazíliában, a projektet viszont komoly költségtúllépések és csúszások terhelik. Ebből, valamint az Inoxum nevű rozsdamentesacél-részleg 800 milliós leírásából jött össze az eredményt rontó 2,9 milliárd eurós negatív tétel. A ThyssenKrupp vezérigazgatója szerint az európai recesszió és az adósságválság végjátéka határozza meg a jövő évi acélkeresletet, egyelőre túl nagy a bizonytalanság a cég közeli jövőjével kapcsolatban.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet