BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rontotta a növekedési kilátásokat a Bundesbank

2011. november 22. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Már csupán 0,5−1 százalékos növekedésre számít jövőre Németországban a Bundesbank − derült ki a német jegybank havi jelentéséből. A júniusi prognózis még 1,8 százalékos növekedést vetített előre, a kormány pedig októberben 1 százalékos bővülést várt a jövő évtől; idén várhatóan 3 százalékkal emelkedik a német GDP. A Bundesbank szerint az eurózóna válságának elmélyülése miatt akár hosszú ideig is gyengélkedhet az utóbbi másfél évben egészen dinamikusan növekedő német gazdaság. A növekedést eddig tápláló export helyett a belső fogyasztásra helyeződik a hangsúly, ám ez érdemben nem tudja majd pótolni a kiesett külső keresletet, már csak azért sem, mert a német fogyasztók közmondásosan konzervatívak, és inkább a megtakarításra törekszenek. Ráadásul a pénzügyi rendszer egyre nagyobb gondjai miatt a céges beruházások finanszírozása is lelassulhat − véli a Bundesbank, amely felhívta a figyelmet az összes létező konjunktúramutató drámai romlására is. A német ipari kamara, a BDI éppen tegnap fejezte ki reményét, hogy az ország reálgazdasága elkerüli a recessziót jövőre.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet