BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vidámparkjain kaszált a Disney

2011. november 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Walt Disney Co. nettó profitja 30 százalékkal nőtt az utolsó pénzügyi negyedévben, így az amerikai szórakoztatóipari óriás 4,8 milliárd dolláros rekordnyereséget és 40,9 milliárdos rekordárbevételt ért el az egész évben. A nettó profit 1,1 milliárd dollárt, az árbevétel pedig − 7 százalékos emelkedés után, nagyjából az elemzői várakozásoknak megfelelően − 10,4 milliárd dollárt tett ki az októberrel véget ért három hónapban. Sokat lendített a cég számain, hogy a nyári szezonban felhagytak a recesszió idején bevezetett árengedményekkel: így hiába emelkedett a vidámparki látogatók száma csupán 1 százalékkal, ők 9 százalékkal többet költöttek, a bevétel pedig 4,8 milliárd dollárra emelkedett. A vállalat másik nagy erőssége − vélte Robert Iger vezérigazgató − a feltörekvő piaci terjeszkedés, mivel a vártnál is jobban mennek az indiai, kínai és orosz tévés vállalkozások és vidámparkok. A sanghaji Disney Resort 4,4 milliárd dolláros beruházás volt az év elején. A filmes, az ajándéktárgy és a videojáték-részleg is jelentősen növelte árbevételét, ám utóbbi továbbra is veszteséget termel.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet