BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb mértékű pénzromlásról beszélt Bernanke

2011. november 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Belátható időn belül nem fog elszabadulni az infláció, ezért elsősorban a munkanélküliség leküzdésére koncentrál a Federal Reserve − mondta Benjamin Bernanke, a Fed elnöke pénteken egy lakossági fórumon. A Fed-vezér szerint az olaj-, illetve élelmiszerárak megugrása miatt csak átmenetileg pörgött fel az infláció; ennek hatását már maguk mögött tudhatják, ezért a közeljövőben az USA-ban valószínűleg 2 százalék alá esik a pénzromlás üteme. Elemzők szerint a Fed kettős mandátumából − az árstabilitás megőrzése és a teljes foglalkoztatottságot elősegítő pénzpolitika − egyre látványosabban a munkahelyteremtésre helyeződik a hangsúly Bernanke retorikájában, ami valószínűbbé teszi a monetáris politika további lazítását. Bernanke közölte: a Fed anélkül tudná 6-7 százalékra leszorítani a munkanélküliséget, hogy az valódi inflációs nyomáshoz vezetne.

A texasi katonai bázison tartott rendezvény pikantériája, hogy az állam kormányzója, a republikánus elnökjelöltségért is induló Rick Perry a Fed-elnök egyik leghangosabb kritikusa, akárcsak a szintén texasi Ron Paul (utóbbi magát a Fedet is megszüntetné, és visszaállna az aranystandardra). Mindketten a Fed túl lazának tartott pénzpolitikája miatt kritizálják elsősorban Bernankét, akinek most a katonák tettek fel kemény kérdéseket a gazdaság állapotáról − néha tapssal jutalmazva a választ.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet