BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feldarabolják a legnagyobb brit zenekiadót

2011. november 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén február óta egyedüli tulajdonos Citigroup két vevőnek adja el az EMI Groupot, elemzők szerint − különösen a mostani piaci helyzetben − meglehetősen attraktív áron. A francia Vivendi SA tulajdonában álló Universal Music Group 1,9 milliárd dollárt fizet az EMI lemezkiadó részlegéért (idetartozik többek között a teljes Beatles-katalógus), míg a Sony Corp. vezette cégcsoport 2,2 milliárd dollárért vásárolja meg a zeneműkiadót. Korábban a KKR nevű hedge fundot és a német Bertelsmann médiacsoportot, valamint az amerikai Warner Music Groupot tekintették az EMI darabjai felvásárlása esélyesének, ezért a magas áron kívül a vevők kiléte is meglepetésként hatott. A Universal vásárlását ráadásul komoly versenyhatósági kockázatok fenyegetik az európai és az amerikai hatóságok oldaláról is, hiszen ezzel a világ teljes zeneforgalmának harmada egyesülne egy kézben, és a négy nagy kiadó helyett csupán három maradna.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet