BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Siemens is lassulásra számít

2011. november 11. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A legnagyobb európai ipari konglomerátum, a német Siemens AG a várttól elmaradó eredményt tett közzé negyedik pénzügyi negyedévében, és nehéz jövő évre figyelmeztette befektetőit. A vállalatot az eurózóna ipari barométereként kezelik, hiszen teljesítménye szorosan összefügg a különböző tőkejavak, energetikai beruházások és egyéb nagy fejlesztések, például vonatok iránti kereslettel. Az üzemi profit a tavalyi azonos időszak 791 millió eurós eredménye után 2,2 milliárd euróra nőtt a most véget ért negyedévben, ám ez elmarad az elemzők által jósolt 2,4 milliárd eurótól; a netó profit 1,2 milliárd euróra ugrott a korábbi veszteség után. A cég bejelentette, hogy egy új, városi fejlesztésekre koncentráló részleget indít − az Európa-szerte megvalósított kormányzati megszorítások dacára −, ám a globális gazdaság eddigi fellendüléséből keletkező hátszélnek − legalábbis átmenetileg − vége.

A Siemens vezérigazgatója, Peter Löscher szerint a várhatóan volatilis nyersanyagárak, valamint a lassú globális növekedés súlyos nyomás alá helyezik a vállalatot. Löscher a Reuters kérdésére a 96 milliárd eurós teljes rendelésállományt hangsúlyozta a vállalat fő erősségeként − más kérdés, hogy a most zárult negyedévben 2 százalékkal kevesebb, és a várakozásokat is csak kevéssel felülmúló, 21,16 milliárd euró értékű új megrendelés érkezett. Az osztalékot azonban a vártnál kisebb mértékben, csupán 11 százalékkal emelte a vállalat. Elemzők szerint a legnagyobb csalódás, hogy a Siemens továbbra sem volt képes az Osram leválasztására − igaz, ezért a mostoha piaci körülmények is felelősek.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet