BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Saját árait morzsolta le a Maersk

2011. november 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Veszteséges lesz az idei éve a világ legnagyobb konténerszállítójának, a dán A.P. Moeller-Maersk A/S-nek − közölte a világkereskedelem egyik legjobb barométerének tartott cég szállítási részlege harmadik negyedéves nettó veszteségének bejelentése után. A Maersk hajós szállítási részlege, a Maersk Line − amely a feldolgozóipari termékek globális kereskedelmének 16 százalékát bonyolítja le − 293 millió dollár veszteséget kényszerült elkönyvelni az utolsó előtti negyedben, ugyanis elkövette azt a hibát, hogy túl lendületes gazdasági fellendülésre számított. Ezért túl sok, 224 konténerszállító hajót helyeztek üzembe, ami súlyosan, 12 százalékkal lerontotta a szállítókapacitási rátát a negyedév alatt leszállított 2,1 millió konténer esetében. A vezérigazgató, Smedegaard Andersen szerint hibát követtek el a kereslet túlbecslésével, és ezzel az árakat is túlságosan lemorzsolták. A szállítási részleg vesztesége miatt az anyacég, a skandináv régió második legnagyobb olajcégét is birtokló Moeller-Maersk is csupán \"szerény\" profitra számít ebben az évben.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet