BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivárásra játszik a Fed

2011. november 3. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rontott gazdasági várakozásain, ám − a lazítás valamilyen formájában reménykedő piacok csalódására − nem változtatott a monetáris politikán a Federal Reserve nyíltpiaci bizottsága tegnap esti kamatdöntésén. Marad tehát az alapkamat a 0 és 0,25 százalék közötti sávban, legalább 2013-ig, a Fed birtokában lévő kötvényekkel pedig tovább folytatják a hosszú lejáratú kötvények felé való elfordulást, a \"csavarás haditervet\". Ben Bernanke, a Fed elnöke a döntést követő sajtótájékoztatóján is hárította a kérdéseket. Szokatlan módon egy kormányzó, a nagyobb lazítást követelő chicagói Charles Evans a döntés ellen szavazott. Az amerikai jegybank annak ellenére nem tart szükségesnek új lépéseket, hogy ismét rontották az USA jövő évi növekedésére vonatkozó várakozásukat 2,5−2,9 százalékra a korábbi 3,3−3,7 százalékról, sőt most már arra számítanak, hogy a munkanélküliség 8,5−8,7 százalék lesz 2012 végén, a korábbi 7,8 százalék helyett.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet