BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rettegés fogta el a német üzletembereket

2011. október 19. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Utoljára a válság legrosszabb hónapjában, 2008 novemberében volt ilyen rossz a német befektetők hangulatát mérő ZEW index, mint most: szeptemberben újabb öt ponttal mínusz 48,3 pontra zuhant a befektetői és elemzői várakozásokat összegző mutató. Az elemzői konszenzus mínusz 45 pontot valószínűsített. A jelenlegi helyzet megítélésének indexe 43,6 pontról 38,4 pontra esett, ami szintén valamivel rosszabb a várt 39,6 pontnál. A német üzletemberek leginkább attól tartanak, hogy a meggyengült európai országok adósságválsága átterjed a kontinens egész bankrendszerére, de a kínai és az amerikai piacokról érkező hírek is tovább rontják a hangulatot − értékelt a mannheimi ZEW vezető elemzője. A Bloombergnek nyilatkozó elemzők szerint a legtöbb német konjunktúramutatóhoz hasonlóan a tegnapi adat is GDP-visszaesést vetít előre a negyedik negyedévre Németországban és az egész eurózónában. Mások szerint viszont szeptember óta már vannak optimizmust eredményező jelek is − több adat a vártnál kevésbé alakul borúsan, és talán az európai vezetők is kitalálnak valami kézzelfoghatót a válság megfékezésére.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet