A lengyel jegybank monetáris tanácsa a várakozásoknak megfelelően 4,5 százalékon hagyta szerdai ülésén az alapkamatot. Az ülés után tartott sajtóértekezleten a bank elnöke hangsúlyozta, hogy a jegybank felkészült az utóbbi hetekben végzett devizapiaci intervenció folytatására. A lengyel nemzeti bank a zloty erősítését célzó akciókkal a spekulánsok tudomására kívánta hozni, hogy kockázatos dolog a zloty gyengülésére játszani − mondta Marek Belka, a jegybank elnöke, aki szerint a zloty árfolyama elszakadt a fundamentumoktól, így a jövőben is szükség lehet a jegybank közbelépésére. Belka ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az intervenciónak nincs célárfolyama. A lengyel jegybank az idén már négyszer, összesen 1 százalékkal emelte a jegybanki alapkamatot, legutóbb júniusban. Az éves infláció májusban 5 százalékon tetőzött, azóta azonban csökkent, augusztusban 4,3 százalék volt. Elemzők szerint jövőre kezdődhet a kamatcsökkentési ciklus, mivel lassul a GDP-bővülés.
