BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bankroham esetén lépne a Fed

2011. október 5. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új, széles körű hitelprogramot indíthat a Federal Reserve, ha bankroham indulna az Egyesült Államokban az európai adósságválság továbbterjedése miatt − mondta tegnap a kongresszus gazdasági bizottsága előtt a Fed elnöke, Ben Bernanke. Bár elmondása szerint a Fed \"nem számít\" ilyen helyzet kialakulására, ám \"szükség esetén\" kész lesz arra, hogy végső hitelezőként közbelépjen, és annyi likviditással lássa el az amerikai bankokat, amennyit csak azok kívánnak. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a Fed kimentene bankokat a szövetségi kormány helyett − hangsúlyozta Bernanke, igaz, a Frank−Dodd-féle átfogó pénzügyi reform óta nincs is joga erre a Fednek. Bernanke hozzátette, elégedetlen a republikánusok által erőltetett fiskális megszorításokkal, hiszen éppen hogy költségvetési élénkítésre lenne szükség a munkaerőpiac felrázásához.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet