A szeptemberi beszerzési menedzserindexek (PMI) megerősítették a feldolgozóipar kilátásaival kapcsolatos eddigi letargikus képet − igaz, az amerikai mutató jobb lett a várakozásoknál. Az eurózóna feldolgozóipari PMI-je válságos szintekre esett vissza: az augusztusi 49,0 pont után 48,5 pontra süllyedt, még messzebb kerülve a zsugorodást a növekedéstől elválasztó ötven ponttól. A hivatalos kínai PMI ugyan halványan javult, ám az uralkodó elemzői vélemény szerint így is azt erősíti, hogy a globális recesszió térdre kényszerítheti a kínai gazdaságot. Jó hír érkezett viszont az USA-ból, ugyanis az ISM feldolgozóipari indexe − amely augusztusban hatalmas csalódást keltett és gigantikus zuhanást váltott ki a világ tőzsdéin − a várt 50,5 pont helyett 51,6 pont lett az egy hónappal korábbi 50,6 után. Sokat javult a foglalkoztatási, valamint a termelési alindex is − szakértők azonban óva intenek a túlzott optimizmustól, hiszen az új megrendelések rendkívül gyengén alakultak.
