BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erőre kapott a Wall Street elleni mozgalom

2011. október 4. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyre több szervezet csatlakozik a New York-i pénzügyi központ, a Wall Street elleni tiltakozó mozgalomhoz, és több mint két héttel a tüntetés kezdete után már a média is figyelni kezdett az eseményekre. Az Occupy Wall Street néven szeptember 17-e óta folyamatosan tartó tüntetést eredetileg maroknyi anarchista diák kezdte szervezni az egyiptomi Tahrír téri tiltakozás mintájára, később azonban teljesen más profilú társadalmi mozgalmak, például a jóval nagyobb súlyt képviselő szakszervezetek is csatlakoztak, és New Yorkon kívül az összes nagyobb amerikai városban is hasonló tüntetések kezdődtek. A közel-keleti tüntetésektől eltérően ugyan nincs konkrét követelése a mozgalomnak, a transzparensekről és a tüntetők által elmondottakból egyértelműen kiderül, hogy nehezményezik a pénzügyi és a politikai hatalom összefonódását, és elégedetlenek az amerikai bankok gazdaságon belül betöltött szerepével. Ahhoz azonban, hogy a média figyelme a mozgalomra irányuljon, rendőrségi ballépésekre is szükség volt: például hétszáz békés aktivistát azért tartóztattak le, majd engedtek szabadon nem sokkal később, mert leléptek a járdáról a Brooklyn hídon − ahová éppen a rendőrség terelte fel őket.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet