BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Munkaügyi válságra figyelmeztet az ILO

2011. szeptember 28. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ha a kormányok nem változtatnak jelenlegi gazdaságpolitikájukon, akkor jövő év végére újabb tömeges elbocsátási hullám következik majd − írja hétfőn közzétett közös tanulmányában az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezete (ILO) és az OECD. A szervezet elemzői szerint a G-20 országainak jelenlegi, mindössze 1 százalékos foglalkoztatottsági növekedése nem elég, csupán a jelenlegi munkanélküliségi ráta tartásához is 1,3 százalékos növekedésre lenne szükség. Ráadásul a legújabb, a világgazdaság stagnálására utaló jeleket számításba véve akár 0,8 százalékra is lassulhat. A 2008−2009-es recesszióban, illetve az ezzel járó elbocsátási hullámban nagyjából 20 millió állás szűnt meg. A tanulmány alapján a munkahelyteremtésre koncentráló gazdaságpolitikák híján komoly a veszély, hogy ezek az állások örökre elvesznek. A nyereségességet kereső vállalatok ugyanis inkább elbocsátásokkal javítanak hatékonyságukon, a hosszú ideig hiába munkát keresők képességei pedig idővel elveszhetnek − figyelmeztet a két szervezet.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet