Júliusban kivette félmilliárd eurónyi betétjét a Société Générale bankból a legnagyobb európai ipari konglomerátum, a Siemens, és az Európai Központi Banknál (ECB) helyezte el azt, mivel aggódni kezdett a francia bankrendszer egészsége miatt − értesült a Financial Times. A hírek szerint a Siemens, amely tavaly pénzintézeti tevékenység indítását jelentette be, 6 milliárd eurót helyezett el az ECB-nél. A Reuters forrásai szerint viszont a német vállalat nem a francia bankokat illető kételyek miatt, hanem azért vette ki a befektetési eszközben lévő befektetését, mert nem volt megelégedve annak teljesítményével. A június vége óta piaci kapitalizációjának több mint felét elvesztő Société Générale részvényárfolyama újabb 3,5 százalékot esett a történet közismertté válása után, a Siemens azonban − több nagy német vállalathoz hasonlóan − azóta cáfolta a híreket.
