BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brazília is segítene Európán

2011. szeptember 21. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Brazília azt javasolja a háttérben a feltörekvő országok kormányainak, hogy a Nemzetközi Valutaalapon (IMF) keresztül, egy több milliárd dolláros alap létrehozásával segítsenek a meggyengült európai országoknak − értesült brazil kormányzati forrásokból a Reuters. A BRICS országok − tehát a legnagyobb feltörekvők: Brazília, Oroszország, India, Kína és a Dél-afrikai Köztársaság − képviselői a hét második felében találkoznak az IMF és a Világbank képviselőivel Washingtonban. Megfigyelők szerint a találkozónak óriási szimbolikus jelentősége lesz, hiszen ezek az országok korábban inkább rászorulóként kényszerültek tárgyalni a fejlett országok által dominált pénzügyi szervezetekkel. A Reuters forrásai szerint a brazil pénzügyminiszter, Guido Mantega fel fogja ajánlani, hogy a brazil hozzájárulás 10 milliárd dollár legyen. Ez önmagában nem igazán nagy tétel az eurózóna adósságválságában, ám arányaiban hasonló kínai, indiai és orosz hozzájárulással és összehangolt beavatkozásokkal már megnyugtató jelzés lenne a piacok felé. Brazíliának két fő célja lehet a javaslattal: egyrészt a válság Spanyolországra és Portugáliára való továbbterjedése sokat ártana a dél-amerikai országnak, másrészt a hozzájárulással megnőne a brazil befolyás a washingtoni nemzetközi szervezetekben.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet