Új műszakokat vezetnek be, és rengeteg új állást teremtenek három szlovák autógyárban, a Kia, a Volkswagen és a Peugeot-Citroën telephelyein is. A Zsolna közelében üzemelő Kia Motors autógyár 2012 első negyedévében bevezeti a harmadik műszakot is, ami újabb munkahelyeket teremt az észak-szlovákiai régióban. \"A harmadik műszak közvetlenül 1000 új állást teremt és további 3000-4000 munkahely születik a beszállítóinknál\" − közölte a Kia Motors szóvivője, aki szerint az új Kia-modellt 2012 utolsó negyedében vezetik be a piacra, idén nyáron pedig a gyártósorokat a Kia Venga modell gyártása érdekében állították át. A cég kapuit 2011 első felében 134 ezer gépkocsi hagyta el, ami 25 százalékkal haladja meg a 2010 hasonló időszakához viszonyított kibocsátást.
A pozsonyi Volkswagen a Frankfurtban bemutatott VW Up! modellnek köszönhetően 1500 alkalmazottat vesz fel, ami a dévényújfalui telephelyhez kötődő ipari parkban működő beszállítóknál is állások százait teremtheti meg. A német autógyártó újra felfuttatja termelését Szlovákiában, a tavalyi 145 ezer darab után idén mintegy 200 ezerrel számolnak, sőt, a Volkswagen Slovakia első embere a közeljövőben évi 400 ezres darabszámot sem tart kizártnak.
A nagyszombati Peugeot-Citroën gyár szintén a harmadik műszak bevezetésére készül. \"Folytatjuk az új munkatársak toborzását, a 800 új alkalmazott a 2012 nyarán induló harmadik műszakunk kiszolgálásához szükséges\" − közölte a PSA szlovákiai szóvivője. A szlovák bővítés már csak azért is figyelemre méltó, mert a francia PSA csoportszinten érezhető leépítésekre készül. Egyébként a nagyszombati autógyárban a múlt hét folyamán kényszerpihenőt tartottak, mert külföldről kulcsfontosságú alkatrészek nem érkeztek meg.
