BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csupa rossz jelzés az USA-ból

2011. szeptember 16. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vártnál is nagyobb, ráadásul három éve legmagasabb az infláció, és a heti munkanélküliségi és az elemzők által feszülten figyelt New York-i feldolgozóipari adat is gyenge volt az Egyesült Államokban. A munkanélküli-segélykérelmek száma 428 ezerre nőtt a múlt szombaton véget ért héten az egyel korábbi 417 ezer után, miközben az elemzők csupán ezerfős növekedést vártak. A New York-i Fed Empire State indexe − amely az általános üzleti hangulatot próbálja mérni − mínusz 7,72 pontról mínusz 8,82 pontra romlott; ezzel már négy hónapja folyamatos hangulatromlást mutat az index. A havi infláció pedig főként a benzin- és lakbérárak emelkedése miatt nőtt a rendkívül magasnak számító 0,4 százalékkal augusztusban. Egyedül az augusztusi ipari termelési adat adhat okot némi optimizmusra, hiszen az autógyártás bővülése miatt 0,2 százalékkal nőtt a termelés. A Bank of America elemzője szerint ugyan tény, hogy romlik az üzleti bizalom és mérséklődik az üzleti aktivitás, ám így is korai lenne recesszióról beszélni.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet