BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Júliusban magához tért az európai ipar

2011. szeptember 15. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hatalmas júniusi esés után visszapattant az európai ipari termelés júliusban az Eurostat tegnap közzétett adatai szerint, ám a várakozásokat így sem sikerült elérni. Júniushoz képest 1 százalékkal, tavaly júliushoz viszonyítva pedig 4,2 százalékkal nőtt az ipari termelés volumene − az elemzők azonban havi alapon 1,5 százalékos javulást vártak. Különösen Németországban javult az ipar teljesítménye, ahol havi alapon 4,1 százalékkal nőtt a termelés, ám a két nagy gyengélkedő déli eurózónatag esetében, Olaszországban és Spanyolországban egyaránt romlott a mutató. A tőkejavak termelése 3 százalékkal, a tartós fogyasztási termékeké pedig 2,9 százalékkal bővült. Az adatot kommentáló elemzők mégis alapvetően szkeptikusan fogadták az eurózóna gazdasága legerősebb pontjának számító ipar javulását. Több elemző megjegyezte, hogy a recesszió visszatérésével kapcsolatos félelmek csak augusztusban uralkodtak el, és ugyanekkor történt egy nagyobb tőzsdei zuhanás is. A BHF Bank elemzője szerint a többi konjunktúramutató fényében valószínű, hogy a második félév egyik negyedében sem fog tudni növekedni a valutablokk GDP-je.

Az ipari termelés változása (hó/hó, százalék)
Június Július
Eurózóna -0,8 1,0
Európai Unió -1,2 1,1
Németország -0,8 4,1
Franciaország -1,5 1,6
Spanyolország -0,9 -0,7
Olaszország -0,8 -0,7
Forrás: Eurostat
Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet