BUX 139707.55 0,61 %
OTP 45650 0,77 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Suzuki kirúgta a VW-t

A Suzuki bejelentette, hogy véget vet a Volkswagennel kötött szövetségének: arra kérik a német vállalatot, hogy adja el 20 százalékos Suzuki-részesedését, cserébe a japánok és megválnának jelképes VW-csomagjuktól.

2011. szeptember 12. hétfő, 11:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Suzuki Motor Corp. bejelentette, hogy felbontja a Volkswagen AG-val kötött szövetségét - jelentette a Wall Street Journal. A japán autógyártó közleményéből kiderül, hogy arra kérték a VW-t: adja el a kevesebb mint két évvel ezelőtti megállapodás jegyében vásárolt 19,89 százalékos szavazati jogot biztosító Suzuki-részvénypakettjét. Ha partnere is egyetért ezzel, akkor a japán vállalati is eladja 1,5 százalékos VW-részesedését. A bibi az, hogy a japán cég részvényei 30 százalékkal kevesebbet érnek, mint 2010 januárjában, amikor a német autógyártó megvásárolta csomagját. Fél évvel később a VW további Suzuki-papírokat vett, valamivel alacsonyabb áron, mint az év elején.

A Volkswagen szóvivője azt mondta, hogy cége nem tervezi a japán vállalatban birtokolt pakettje mérséklését vagy leadását. A felek között 2009 végén létrejött partnerségi megállapodás alapján a VW jelentős tulajdont szerzett a Suzukiban, amiért nagyjából 1,7 milliárd eurót fizetett. A hónapok óta éleződő ellentét a hét végén azzal éleződött ki, hogy a német vállalat határidőt szabott partnerének arra, hogy megmagyarázza, miért a Fiattól és nem tőle vásárol dízelmotorokat a Magyarországon készülő SX4-es autókba. További részleteket itt olvashat.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet