Az eurózóna GDP-je leginkább a kormányzati megszorítások és a lakossági fogyasztás ezzel összefüggő visszaesése miatt lassult le az idei második negyedévben − derült ki az Eurostat részletes adataiból. A valutablokk gazdasága mindössze 0,2 százalékkal nőtt április és július között az előző negyedévhez képest, éves összehasonlításban pedig 1,6 százalékkal bővült − az év első három hónapjában még 0,8 százalékos volt a növekedés negyedéves alapon. A belső fogyasztás és a kormányzati költekezés egyaránt 0,2 százalékkal esett, a vállalati beruházások pedig csupán 0,2 százalékkal nőttek. Az export ezzel szemben még mindig javult, igaz, az 1 százalékos ütem sem tűnik tarthatónak elemzők szerint az exportpiacok gyengélkedése miatt. A többi gyenge konjunktúramutatóval együtt a GDP-adat is kétségbe vonja az európai gazdaságpolitika irányát, hiszen az ECB két kamatemelése áprilisban és júliusban, valamint a kormányzati megszorítások mind erőteljesen hozzájárultak a növekedés leállásához.
