BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pert vesztett az Oracle az SAP-val szemben

2011. szeptember 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az SAP AG-nak adott igazat egy amerikai bíróság, miután a cég megfellebbezte a tavaly novemberi gigantikus bírságot: a bíró szerint az 1,3 milliárd dolláros büntetés túl magas. Egyben új per indítására buzdította az Oracle-t, amiben csupán 272 millió dolláros bírságot követelnének, ami a bíró szerint a maximális büntetés a szerzői jogsértési ügyben. A német cég ugyan korábban elismerte, hogy amerikai leányvállalata, a TomorrowNow illegálisan töltött le szoftvereket és dokumentumokat az Oracle szervereiről, ám álláspontjuk szerint a programok használatával valójában csupán 40 millió dolláros kárt okoztak az amerikaiaknak. Az Oracle szerint azonban a szoftverlicencekért legalább 1,65 milliárd dollárt számláztak volna az SAP-nek, ezért a teljes összeget követelték kártérítésként. A számháború azóta folytatódott: az Oracle vezérigazgatója szerint valójában inkább 4 milliárd dollárt kellett volna fizetnie a német cégnek. Az SAP azonban hiába ússza meg a tavalyi utolsó negyedévét súlyosan lerontó bírságot, részvényárfolyama 0,6 százalékot esett pénteken a frankfurti tőzsdén.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet