BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a németek is bajba kerültek

2011. szeptember 2. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német fogyasztók továbbra sem hajlandók fogyasztani, és a teljes energiapolitikai fordulat, valamint a globális kereslet gyengélkedése sem tett jót a német gazdaságnak − vonták le elemzők a következtetéseket a gyenge német GDP-adatokból. Negyedéves alapon mindössze 0,1 százalékkal nőtt a gazdaság, a belső fogyasztás pedig − annak ellenére, hogy a bérek továbbra is emelkednek − két év folyamatos, de lassú növekedés után újra csökkent. Bár számos közgazdász abban reménykedett, hogy a német gazdaság eddigi dübörgése miatt a magabiztosabbá váló német fogyasztók húzzák ki a bajból az eurózónát, ez azonban egyelőre nem következett be: az eurózóna és az USA adósságválságával kapcsolatos rossz hírek miatt továbbra is inkább megtakarításra törekednek a hagyományosan konzervatív németek.

Érezhetően, a német statisztikai hivatal szerint 0,3 százalékponttal rontotta a növekedést a kormány energiapolitikai irányváltása, az atomerőművek bezárása miatt ugyanis energiabehozatalra szorult az ország. Az ING elemzője szerint az időjárás függvényében a következő hónapokban is súlyosan visszahúzhatja az energiaimport a német gazdaságot. A munkanélküliség csökkenése is leállóban, továbbá a feldolgozóipari új megrendelések is visszaesésnek indultak a külső piacok hűlésével − elemzők szerint az év végéig, de akár tovább is húzódhat a német gazdaság lendületvesztése.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet